Riasztós kamera gondolata sokaknak furcsának tűnhet, de jobban belegondolva igenis van értelme a dolognak. Sokan gondolják, hogy a kameráknak jobb rejtve a háttérből megfigyelni az eseményeket, de van úgy, hogy pont az ellenkezője a helyes választás.
Rejtett kamera
A kamerák elrejtése nehezen megoldható feladat, hiszen eleve jogszabály írja elő, hogy a felvétel készítésére figyelmeztető jelzéseket helyezzünk el jól látható felületeken.
Mégis van, hogy szükség van arra, hogy a kamera ne hívja fel magára a figyelmet:
- Hogy megvédjük a kamerát a rongálástól
- Hogy ne avatkozzunk be a rögzített eseményekbe
Egyesek továbbmennek és speciális rejtett kamerákat helyeznek el, hogy megóvják értékeiket. Ezek használatát azonban csak speciális esetekben javasoljuk.
Riasztós kamera, de hova?
Milyen esetekben javasolt tehát olyan kamerát használni, amely szándékosan hívja fel magára a figyelmet?
A válasz nagyon egyszerű:
- Ha szeretnénk rögzíteni az eseményeket, melyek később bizonyítékul szolgálhatnak egy nyomozás során
- Ha meg is akarjuk akadályozni a nem kívánatos eseményeket
Példa a riasztós kamera alkalmazására
Legkézenfekvőbb példa a raktárakban történő elhelyezés. Ha bárki belép az épületbe, azonnal rögzítésre kerül. Ráadásul ha az élesített időszakban teszi ezt az éles sziréna hang és villogó fények elijesztik, így a lopás kár megelőzhető.
Hogyan működik a riasztós kamera?
Riasztós kamerák ugyan azt a PIR technológiát használják mint a hagyományos mozgásérzékelős riasztók. Ezzel a technológiával már foglalkoztunk a mozgásérzékelős kamera cikkünkben.
A riasztást bizonyos időszakokra lehet élesíteni, ezek tipikusan a munkaidőn kívüli órák. A riasztás folyamatos mindaddig amíg a kamera mozgást érzékel.
A riasztás eseményekről értesítőt kaphatunk emailben vagy akár mobil alkalmazásban is a kamera típusától függően.
Amennyiben riasztós kamerákkal kapcsolatosan kérdése van, szeretne további információt vagy ajánlatot kérni keressen minket bizalommal.